OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Miloš Drahokoupil, Poděbrady

Můj příběh začíná asi někdy před 6.lety. V té době u mě začaly zdravotní potíže - ohledně nožních kloubů a páteře. Začal jsem lenivět a postupně jsem prášky proti bolesti nahrazoval čokoládou. Kolikrát jsem v noci bolestí v zádech a nohou nemohl spát a zjistil jsem, že tabulka čokolády mě dělá dobře jak na bolest, tak na usínání. Postupem let jsem byl schopen jíst čokoládu denně a to i dvě a více. Bohužel, růst váhy na sebe nenechal dlouho čekat a já pomaloučku začal tloustnout. Dostal jsem se do začarovaného kruhu, z kterého jsem se nějak, spíše z pohodlnosti nemohl dostat. Začaly velké  bolesti a čokoláda mě zpravila chuť. Dnes jsem již došel k názoru: že čokoláda na mě působila spíše psychicky.

Asi před půl rokem na kontrole mi lékařka řekla,že jsem dost při těle a zádům by prospělo, kdybych pár (radši více) kg zhubnul. Začal jsem nad tím dost přemýšlet, záda a klouby dost bolely, ale pořád jsem se nemohl nějakým způsobem rozhoupat.

V tom jsem od známé dostal kupón do provozovny Světa zdraví v Poděbradech na snižování hmotnosti. A tak jsem to středisko  v srpnu 2012 navštívil. Tam se mě  ujala Mgr. Radka Drobná. Změřila na přístroji moje hodnoty a řekla mi, jak to se mnou vypadá. Výsledek byl pro mě zdrcující. A BYLO ROZHODNUTO!

Pani Mgr. Drobná mi doporučila vhodný programu na hubnutí a já si zakoupil.Také mi vysvětlila, co můžu a co ne a taky jak a kolikrát deně jíst. Využil jsem možnost vyšetření krve a moje hodnoty byly strašné. Kyselina močová, cholesterol, leukocyty...Během zbytku srpna jsem si dával dohromady kalorický jídelníček, upravoval jsem si ho k obrazu svému a paní Radky, sehnal trekové hole a pořádnou obuv. V září po další kontrole a po úpravě mého jídelníčku jsem odstartoval hubnutí. Výhodou je, že hned vedle mého bydliště se nachází cyklostezka o délce zhruba 5.5 km. A začal jsem denně šlapat po cyklostezce co tělo dovolilo a dnes ji  bez problému absolvuji 6x denně. Co se týká jídelníčku, hlady vůbec netrpím.

K dnešnímu dni 20.11.2012, při další kontrole mám již o 25 kg méně, také jsme upravili pohybovou aktivitu na doporučení pana doktora Fořta. A co se mě týče, cítím se podstatně lépe. A výsledky krve jsou nyní všechny v normě!

Závěrem bych chtěl říct ještě toto: i teď si občas dopřávám tu svoji čokoládku - Studenskou pečeť, ale vím, že pohybem ji spálím. Stačí se trochu přemoct a všechno jde, když se chce.

Miloš Drahokoupil z Poděbrad

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.