OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Petr Šmíd

V loňském roce 2014 jsem v létě začal mít zdravotní potíže. Na dovolené mne dvakrát chytla záda, do toho problémy s ostruhou na patě, zadýchával jsem se do schodů, byl jsem stále unavený, přes den jsem polehával, pospával, chyběla mi energie. To byl důvod ke změně, a proto jsem zareagoval na nabídku konzultace ve Světě zdraví. Petr Šmíd PŘED - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Poděbrady

Tam jsem se seznámil s úžasnou poradkyní Alenkou Šafránkovou, která mne dokázala perfektně motivovat a zároveň nabít energií. Bohužel kvůli nemoci se nedožila mého úspěchu v hubnutí, ale měl jsem štěstí, že ji nahradila Eva Riegerová, která svým přátelským přístupem dokončila to, co Alenka začala. Od září 2014, kdy jsem poprvé na pobočce v Poděbradech stoupl na váhu, která ukazovala 126 kg a metabolický věk 71 let, jsem radikálně změnil svůj přístup ke svému tělu a životu.

Petr Šmíd PŘED - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví PoděbradyPodle doporučeného jídelníčku jsem vynechal hlavně bílou mouku, sladkosti, uzeniny a smažená jídla. Naopak jsem zařadil více bílkovin, proteinů, ryb, zdravých tuků, zeleniny a ovoce a také jsem začal mnohem více pít, a to hlavně vodu a zelený nebo ovocný čaj. Začal jsem kupovat suroviny jako ovesné vločky, jáhly, šmakouna apod.  Vypustil jsem svoje oblíbené snídaně jako houska s máslem nebo odpolední dortík ke kávičce.

Jelikož mě to vždy bavilo v kuchyni, začal jsem vymýšlet různé recepty, jak obohatit jídelníček o zdravá jídla bez tuků a naopak s vysokou hodnotou živin. A abych nebyl ošizen o oblíbené sladké, tak jsem začal péct i sladká potěšení  bez zatížení cukrů a bílé mouky. K té změně stravovacích návyků jsem se začal i více hýbat, jelikož mám sedavé zaměstnání. Využil jsem svých oblíbených holí a začal provozovat nordic walking, vyrážel jsem na cca 8-10 kilometrové túry s holemi podél Labe. Měsíčně to dělalo dohromady až 150 km.

Od prosince jsem přidal i posilovnu a v zimě běžky. Po 30ti letech, kdy jsem na nich stál naposledy, jsem začal vyrážet na túry po horách. Pravidelné schůzky v poděbradské pobočce Světa zdraví mne vždy dokázaly opětovně nabít energií a motivací. Kila tuku šla dolů a já to poznával hlavně na oblečení. Spokojená byla i manželka, která zjistila, že v noci již nechrápu. Dnes jsem úspěšně ukončil půlroční program a mám dole 15 kg, cítím se mnohem lépe, místo polehávání chodím na procházky a koupil jsem si o 2 čísla menší džíny. 

Poděkování patří nejen oběma poradkyním, ale i rodině a přátelům, kteří mne v tom podporovali a drželi mi palce. Já jim za to všem moc děkuji.

Petr Šmíd PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Poděbrady

Petr Šmíd PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Poděbrady

Výše uvedené výsledky jsou pouze příklady konkrétních klientů, kteří již absolvovali program v naší poradně. Pro každého člověka funguje program odlišně, nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem případě přesně stejné výsledky.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.